Wczasy, noclegi, podróże


Users online:

Zakopane-najpiękniejsze miasto Polski

wyœwietlono : 2300

Co rocznie przybywa do Zakopanego aż ok. 3 milionów turystów chcących zwiedzić, to piękne miasto oraz zapoznać się z jego kulturą i zwyczajami. Zakopane  jest położone pod samymi Tatrami,w Rowie Podtatrzańskim,co jest jego kolejnym atutem,gdyż turyści mają niedaleko do przeróżnych szlaków Tatrzańskich,które zachwycają swoja przyrodą,zarówno fauną jak i florą.Dolina Białego,Dolina Stążyńska,Dolina Małej Łąki, Giewont, Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Schronisko PTTK Murowaniec ,Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów ,to jedne z najbardziej znanych i lubianych przez turystów miejsc,które trzeba odwiedzić będąc w Zakopanem.

To piękne miasto słynie również z bogatej kultury i sztuki,pod koniec XIX wieku Zakopane zostało wielkim ośrodkiem kulturalnym Polski,zjeżdżały oraz zamieszkiwały tutaj sławne postacie takie jak Stanisław Witkiewicz,Stefan Żeromski,Henryk Sienkiewicz,Kazimierz Przerwa-Tetmajer oraz wielu innych.Mieści się tutaj wiele muzeów,galerii sztuk,sanatori,domów wypoczynkowych,pięknych willi w stylu zakopiańskim,kolejek linowych...i oczywiście są Krupówki,które przez cały rok tętnią życiem i przyciągają bogactwem przeróżnych sklepów i kramików.Nie można też nie wspomnieć o Wielkiej Krokwi,na której co roku odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich,na które ściągają z całej Polski rzesze kibiców,którzy podczas zawodów przezywają niesamowite emocje.

Zakopane jest miastem,które odwiedzają turyści z całego świata,przez cały rok,gdyż jest tutaj co robić nie tylko wtedy,kiedy jest ładna pogoda,ponieważ nawet w czasie deszczu można wybrać się do niezliczonych muzeów Zakopiańskich,sklepików,karczm,w których grają kapele góralskie,zwiedzić wille.Natomiast zimą jest szaleństwo na stokach narciarskich,których tutaj nie brakuje,liczne szkoły jazdy narciarskiej,na desce przyciągają żółtodziobów aby nauczyć się jezdzić na stokach i pokochać również tę porę roku,która w Zakopanem jest piękna.

W pobliżu panoramy

Krupówki
Krupówki
Krupówki
Skocznia Narciarska
Stok Nosala
Jaszczurówka
Giewont 1895 m n.p.m
Kasprowy Wierch 2012 m n.p.m.
Kozi Wierch 2291 m n.p.m.
Ornak 1854 m n.p.m.

Artykuły warte kliknięcia

Top 20 - ranking popularnoœci

Copyrights 2008. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie Tenet | Baza noclegowa | Miejscowośći | Mapa strony| | Użytkownicy piszą | O projekcie | Polityka prywatności | Kontakt