Wczasy, noclegi, podróże


Users online:

Wyprawa do skalnego raju – jak się do niej przygotować

wyœwietlono : 1985


Miłośnicy wspinaczki marzą o pokonywaniu nowych ścian i walce z kolejnymi wyzwaniami. Jakie regiony wspinaczkowe warto uwzględnić w swych planach? Jak przygotować się do wyprawy?


O wyprawie pomyśl z wyprzedzeniem


Dlaczego wyprawę do królestwa skałek warto zaplanować z wyprzedzeniem? Bo nie tylko podróż i pobyt w wybranym regionie wiążą się z wydatkami. W porę trzeba też zadbać o sprzęt do wspinaczki. To on decyduje o bezpieczeństwie, on też wymaga szczególnej troski. Wielu miłośników wspinaczki z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem zaczyna oszczędzanie na wymarzoną wyprawę. Pomagają im w tym zarówno drobne wyrzeczenia dokonywane w trakcie codziennych zakupów jak i lokaty terminowe proponowane przez np. Idea Bank.Na nich, dzięki korzystnemu oprocentowaniu, drobne oszczędności są nie tylko chronione przed inflacją, lecz także konsekwentnie powiększane. To dobry sposób na zgromadzenie kapitału niezbędnego przy organizacji wakacyjnego wypoczynku w regionach wspinaczkowych.


Skalne Miasto CzechyWspinaczkowe raje: gdzie warto się wybrać?

Skałki Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej oraz rejon Gór Sowich to miejsca atrakcyjne dla początkujących amatorów wspinaczki. Doświadczeni miłośnicy tej dyscypliny szukają miejsc bardziej ekstremalnych. Regionów, w których świetne zagospodarowanie i dzika sceneria zapewniają idealne warunki do wspinania się, nie brakuje. Jednym z nich jest hiszpański region El Chorro, który może oczarować doskonałym zagospodarowaniem oraz różnorodnością wyznaczonych dróg wspinaczkowych. W tej części Europy można sportową wspinaczkę połączyć z rekreacyjnymi wycieczkami po Andaluzji, na terenie której wspaniałe atrakcje czekają niemal na każdym kroku. W lutym oraz w marcu El Chorro jest szczególnie atrakcyjny dla polskich miłośników wspinaczki, których można tu spotkać w czasie zmagań ze skalnymi ścianami. Równie atrakcyjne są dla wspinających się włoskie Dolomity, które kuszą specjalnie przygotowanymi trasami i pięknymi pejzażami. To raj dla doświadczonych wspinaczy oraz świetne miejsce dla tych, którzy nad swoimi umiejętnościami dopiero zaczynają pracować. Wspinać można się również w sąsiednich Czechach. Bliskość oraz niskie ceny sprawiają, że tutejsze regiony wspinaczkowe są coraz chętniej odwiedzane przez Polaków. Obszary Suchych Skał i Grzbietu Wranowskiego są tu szczególnie popularne, a na rekreację w tym rejonie mogą sobie pozwolić nawet ci, którzy lokaty terminowe i gromadzone na nich środkiwolą przeznaczyć na inne inwestycje.


Miejsc kuszących pięknymi krajobrazami i ciekawymi trasami wspinaczkowymi w Europie jest sporo. By móc cieszyć się wspinaczką, wcale nie trzeba wybierać się w daleką podróż. Czesi i Słowacy coraz skuteczniej promują swe trasy wspinaczkowe, a te mogą stać się świetną alternatywą dla dróg alpejskich. W efekcie wspinaczka staje się sportem dostępnym również dla tych, którzy mimo ograniczonego budżetu chcą poczuć dreszczyk emocji i przeżyć niezwykłą przygodę na skalnej ścianie. 


W pobliżu panoramy

Zbiornik Bukówka
Zalew Bukówka
Jezioro Bukówka

Artykuły warte kliknięcia

Top 20 - ranking popularnoœci

Copyrights 2008. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie Tenet | Baza noclegowa | Miejscowośći | Mapa strony| | Użytkownicy piszą | O projekcie | Polityka prywatności | Kontakt