Wczasy, noclegi, podróże


Users online:

Podróże – idealny plan na emeryturę

wyœwietlono : 2409

 

Emerytura spędzona pod palmami? Złota jesień życia przeznaczona na podróże dookoła świata? Takie marzenia mogą się jak najbardziej ziścić tym polskim seniorom, którzy właściwe zadbają o swoje finanse. W jaki sposób oszczędzać wydajnie na przyszłą emeryturę?


 


Emerytura nie musi być niska


 


W Polsce przyszli emeryci przeważnie nie mogą liczyć na uzyskanie wysokiej emerytury. Ich wieloletnia praca zawodowa – na etacie lub w formie prowadzenia własnej działalności gospodarczej – nie daje szansy na wysokie świadczenie wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Otwarty Fundusz Emerytalny. Trudno z takiej emerytury się utrzymać w Polsce, a co dopiero mówić o realizacji planów podróży po świecie. Emerytura powinna być dla seniorów czasem spokojnego odpoczynku, kiedy będą mogli spełniać swoje marzenia, które wcześniej były odkładane „na później”.  Niestety, w wielu przypadkach seniorzy żyją na granicy ubóstwa i bez oszczędności czy wsparcia rodziny nie mieliby pieniędzy na leki czy opłacenie rachunków za mieszkanie.


 


Planując podróże na długo przed emeryturą, można racjonalnie zacząć gromadzić na ten cel środki finansowe. Można też zrezygnować z mieszkania w Polsce i pobierać emerytury (  http://www.ideabank.pl/wysoka-emerytura-dla-przedsiebiorcow ) w kraju , gdzie koszty utrzymania będą znacznie niższe niż w kraju rodzinnym, ale jest to rozwiązanie dla osób pewnych siebie i nieobawiających rozstać się na stałe ze swoją rodziną pozostającą w kraju.


 


Jak oszczędzać skutecznie na planowane podróże?


 


Jednym ze sposobów gromadzenia pieniędzy na podróże w jesieni życia jest założenie Indywidualnego Konta Emerytalnego. Świadczenie emerytalne dopełnione wypłatą pieniędzy z IKE będzie umożliwiało realizację planów wycieczek zagranicznych w okresie przebywania na emeryturze. W Niemczech bardzo popularne są wycieczki seniorów, dlaczego więc nie miałyby one przyjąć się również i w Polsce?


 


Na to jednak potrzeba pieniędzy i świadomości przyszłych emerytów o tym, że muszą sami zabezpieczyć swoją przyszłość, bowiem nikt za nich tego nie zrobi, a świadczenia gwarantowane przez państwo najprawdopodobniej będą bardzo niskie. IKE można założyć już od 16 roku życia.


Plaża KołobrzegW pobliżu panoramy

Molo
Promenada
Promenada Gwiazd, Amfiteatr
Aleja Gwiazd
Park Chopina
Promenada Gwiazd
Ulica Światowida
Plac Neptuna
Ulica Gryfa Pomorskiego
Plac Neptuna

Artykuły warte kliknięcia

Top 20 - ranking popularnoœci

Copyrights 2008. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie Tenet | Baza noclegowa | Miejscowośći | Mapa strony| | Użytkownicy piszą | O projekcie | Polityka prywatności | Kontakt