Wczasy, noclegi, podróże


Users online:

Obierz kurs na Podhale!

wyœwietlono : 2022

Ferie zimowe to okres, w którym najmłodsi z nas mają czas na odpoczynek i ładownie akumulatorów przed kolejnymi miesiącami pracy. Najlepiej ten czas spędzić zdrowo i aktywnie. Nie zwlekaj więc i poszukaj odpowiedniej kwatery już teraz, bo w przeciwnym razie może okazać się, że jest już za późno i nie ma wolnych miejsc.

            Jednym z najchętniej odwiedzanych w zimowym okresie miejsc w Polsce jest Podhale. Na tym terenie, rodowici mieszkańcy zachowują tradycyjną kulturę podhalańską, posługują się charakterystyczną gwarą i noszą ludowe stroje. Piękne, zapierające dech w piersiach dzieła malowane na szkle to również element, jakim może poszczycić się Podhale.

            Górski obszar o jakim mowa, czyli Podhale ma też świetnie rozwiniętą turystykę. Noclegi można znaleźć u wielu gospodarzy. Stali bywalcy mają już swoich ulubionych, do których często powracają, i u których wynajmują kwatery.
podhale i tatry

Podhale słynie z tego, że ma wiele uroczych, klimatycznych miejscowości. Jako przykładowe można wymienić choćby Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Poronin, Chochołów czy Zakopane. Oczywiście, w każdym z nich możemy wynająć odpowiadające nam kwatery. Zakopane  jest uznawane za stolicę Tatr, to tu odbywają się konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, to tu możemy przespacerować się po Krupówkach, zjeść pyszny obiad i zrobić zakupy w postaci miejscowych wyrobów.

            Biały Dunajec także oferuje nam ciekawe noclegi, baseny termalne, wyciągi narciarskie, trasy biegowe czy karczmy. Jak więc widać zarówno zwolennicy aktywnego jak i spokojniejszego wypoczynku znajdą to coś dla siebie.

Jeśli szukamy kwatery, a naszym obszarem zainteresowań jest Podhale, warto zwrócić uwagę na Poronin. Oferuje on atrakcje dla narciarzy, bowiem znajduje się tu stacja narciarska. Można też wypożyczyć sprzęt. Po aktywnie spędzonym na stoku czasie, a przed powrotem do kwatery, możemy nasycić nasz głód w wielu miejscach, oferujących miejscowe specjały.

Jak widać, Podhale to niezliczona ilość atrakcji, zwłaszcza w okresie zimowym. Obojętnie, czy zdecydujemy się na Zakopane, na Poronin a może na Biały Dunajec, z pewnością nie będziemy żałować. Tam po prostu nie sposób się nudzić.

W pobliżu panoramy

Krupówki
Krupówki
Krupówki
Jaszczurówka
Stok Nosala
Skocznia Narciarska
Giewont 1895 m n.p.m
Kasprowy Wierch 2012 m n.p.m.

Artykuły warte kliknięcia

Top 20 - ranking popularnoœci

Copyrights 2008. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie Tenet | Baza noclegowa | Miejscowośći | Mapa strony| | Użytkownicy piszą | O projekcie | Polityka prywatności | Kontakt