Wczasy, noclegi, podróże


Users online:

Kudowa Zdrój

wyœwietlono : 2040

Kudowa Zdrój  to chyba najbardziej popularne i najmodniejsze obecnie uzdrowisko leżące na obszarze Ziemi Kłodzkiej. Ten zdrój może się pochwalić długa historią i wielowiekową tradycją związaną z leczeniem licznych chorób za pomocą tutejszych wód. Ich lecznicze właściwości doceniono dość wcześnie, bo już pod koniec XVI wieku.
Kudowa centrum
Już w I połowie XVII stulecia w Kudowie zaczęły pojawiać się budowle mające służyć kuracjuszom oraz liczne zakłady i urządzenia uzdrowiskowe. Podobnie jak większość miejscowości uzdrowiskowych, również i Kudowa swój „złoty wiek” przeżywała w okresie międzywojennym. To właśnie te lata przyniosły jej największy rozkwit. To wtedy nastąpiła największa rozbudowa kurortu. Wzniesiono okazały gmach Domu Zdrojowego, pijalnię wód, nowe łazienki oraz reprezentacyjną salę koncertową. Tak pięknie urządzone uzdrowisko szybko stało się znane w całej Europie. Liczne źródła na terenie Kudowy zapewniają dostęp do leczniczej wody, z której tak chętnie korzystają kolejne pokolenia kuracjuszy. Ważną rolę odgrywa tu źródło Stanisława Moniuszki, z którego wodę można wykorzystać nie tylko do picia, ale również do kąpieli leczniczych. Jednym z najdłużej używanych źródeł w Kudowie jest Zdrój Główny. To źródło znane było już w połowie XVII stulecia. Dziś wykorzystywane jest ono jedynie do kąpieli leczniczych. Jakie schorzenia można leczyć w Kudowie Zdroju? Szczególnie często przybywają tu pacjenci cierpiący z powodu problemów z sercem. Leczone są tu również schorzenia związane z naczyniami krwionośnymi oraz niedokrwistością. To również miejsce sprzyjające osobom znerwicowanym oraz wyczerpanym zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.    

W pobliżu panoramy

Park Zdrojowy
TEATR POD BLACHĄ
Kaplica Czaszek
Skansen Kultury Ludowej

Artykuły warte kliknięcia

Top 20 - ranking popularnoœci

Copyrights 2008. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie Tenet | Baza noclegowa | Miejscowośći | Mapa strony| | Użytkownicy piszą | O projekcie | Polityka prywatności | Kontakt