Wczasy, noclegi, podróże


Users online:

Karpacz wspinaczka

wyświetlono : 3254

Karpacz i jego okolice to raj dla wielbicieli wspinaczek. Karkonosze i Góry Izerskie, tereny niezwykle ciekawe i malownicze można z pewności± nazwać prawdziwym zagłębie skałkowym. Najpopularniejsze, a zarazem najwyższe skałki to Krucze Skały w Szklarskiej Porębie osi±gaj±ce wysokoś¶ć 30 metrów. W Karpaczu znajdziemy skały o tej samej nazwie, jednak odrobine niższe, maj±ce około 25 metrów wysoko¶ści. Skałki w okolicy Karpacza mog± służyć zarówno do uprawiania wspinaczki skałkowej, jak i bulderingu, czyli wspinaczki na niewielkich wysokoś¶ciach, umożliwiaj±cych bezpieczne zeskoczenie ze skał. Brak asekuracji zdecydowanie podnosi poziom adrenaliny. Pokonywania tych trudnych, naturalnych skałek nie można porównać do wspinaczki nawet na najlepiej przygotowanej sztucznej ś¶cianie wspinaczkowej.  Każdy wielbiciel wspinania doceni takie przeżycia.

Wspinaczki można spróbować również w miesi±cach zimowych. Jej wyj±tkowa odmiana, wspinaczka lodowa, uprawiana jest na skałach pokrytych lodem, lodospadach, czyli skutych lodem wodospadach oraz różnych formacjach sopli. Należy podkreślić, że Karpacz słynie z takich wła¶śnie form krajobrazu.  Wspinaczka lodowa staję się wiec w tym miejscu niesamowitym wyzwaniem.

Kolejna dyscyplina dla wielbicieli wspinania to skialpinizm, rodzaj sportu narciarskiego. Fascynuj±ce poł±czenie wspinaczki zimowej, wędrówki na nartach oraz zjazdu narciarskiego w trudnym górskim terenie. Oto dyscyplina dla miłoś¶ników mocnych wrażeń.

W miejscowości Karpacz wspinaczka i skałki ciesz± się ogromn± popularności± i z roku na rok zyskuj± coraz większ± liczbę amatorów. Do¶świadczeni instruktorzy wspinaczki skałkowej pomog± tu każdemu, kto chce spróbować swoich sił w tej niezwykłej, dostarczaj±cej moc wrażeń i adrenaliny dyscyplinie sportowej. W okresie wakacyjnym w każdš sobotę można skorzystać w Karpaczu z bezpłatnych zajęć wspinaczki skałkowej. Szkółki wspinaczkowe pozwalaj± zdobyć wszelkie potrzebne umiejętnoś¶ci, aby móc wspinać się w sposób bezpieczny. Dysponuj± również profesjonalnym sprzętem. Wspinaczka pozwala poł±czyć aktywność fizyczn±, obcowanie z piękn±, górsk± przyrod± oraz podziwianie niepowtarzalnych krajobrazów Karkonoszy. Blisko¶ść Karkonoskiego Parku Narodowego wymaga jednak odpowiedniego zachowania. Zbaczanie z wyznaczonych tras może okazać się bardzo niebezpieczne i jest zabronione. Należy o tym pamiętać podejmujšc jak±kolwiek aktywność fizyczn± w górach, bez względu na to czy jest to zwykły spacer czy profesjonalny skialpinizm.

W pobliżu panoramy

ul. My¶liwska 4 (stok Karpatka Panorama latem)
ul. My¶liwska
ul. My¶liwska
ul. Nad Łomnic±
ul. Nad Łomnic±
ul. Nad Łomnic±
ul. Nad Łomnic±
Zapora na Łomnicy
ul. Nad Łomnic± 5 - 6
Zapora na Łomnicy - przy barierce

Artykuły warte kliknięcia

    Top 20 - ranking popularności

    Copyrights 2008. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie Tenet | Baza noclegowa | Miejscowo¶ći | Mapa strony| | Użytkownicy pisz± | O projekcie | Polityka prywatno¶ci | Kontakt